akü nedir
ANASAYFABB AKÜKURU AKÜAKÜ NEDİRİLETİŞİM

Akü Fiyat

Akü Fiyat; Akü fiyatları Amper ve Kalite oranı nisbetinde değişmektedir. Detaylı bilgi için lütfen bizimle irtibata geçiniz. Türkiye' deki ilk derin deşarj testini geçen BB Akü; BP, BPL, HR, BP Serisi BB Akü modelleri 10 Yıl ömür beklentili ve 3 Yıl garantilidir.Akünün kullanılmadığı sürece de dolu tutulması, arada sırada kontrol edilip gerekiyorsa doldurulması önemli bir nokta. şarj süreleri nispeten uzun. Normal bir şarj aletiyle 3,4 Amper/saatlik bir kuru akü yaklaşık 7 saatte doluyor. Bunun yanında kuru aküler durdukları yerde yok denecek kadar bir boşalma içeriyorlar ki, bu da kullanılmadıklarında önemli bir avantaj.

Kuru Akü Fiyatları

Kuru Akü Fiyatları; Kuru akülerin pek çok avantajı vardır. Ama bunların içinde herhalde en önemlisi ucuz olmaları. 12 voltluk 3,4 Amper/saatlik bir aküyü kuru akü olması dışında şarj aletiyle beraber bulmak zordur. Bu birinci nokta. Bunun yanında dayanıklı aküler. En büyük dezavantajları ağırlıkları. Özellikle 7,2 Amper/saatlik modeller farı uzun süre yakmalarına karşın 2kg’i asan ağırlıklarıyla dikkat çekiyorlar. Öte yandan kuru akülerde “memory effect” (hafıza kaybı) denilen hadise, yani akü boşalmadan şarj edilmesi sonucu ömrünün azalması çok az yaşanan bir olay, ki akünün ömrüyle ilgili önemli bir nokta. Kuru aküler yaklaşık 500 defa doldurulabiliyor.

Akü Fiyatları

Akü Fiyatları; Akü Fiyatlarında dikkat edilmesin gereken bir hususta fazla dolmamasına önem göstermektir. Bu nedenle, akünün durumu hakkında fikir edinip gece ormanda dolu sandığımız akü ile ışığın gittikçe sararması ve nihayet sönmesi gibi tatsız bir durumla karsılaşmamak için bir akü-ölçer edinmek faydalı olacaktır. Kuru akülerin en büyük dezavantajlarından biri soğuktan çok etkilenmeleri, 0° civarları bir kenara, kâğıt üzerindeki 2 saat, şişelikte açıkta giden bir akünün rüzgâr yemesi ile birlikte 1 saate düşebiliyor. Bu nedenle şişeler için satılan izole kılıflara aküyü koyarak aküyü soğuktan ve rüzgârdan korumak çok önemli. Bu kılıfların bir olumlu yan etkisi aküyü darbelere, suya, kire karşı korumaları elbette.

Kuru Akü Fiyat

Kuru Akü Fiyat; Kuru Akü Fiyatlarında değişen bir unsurda NiMh Akü NiMh (nickel metal hydride) aküler bir diğer akü çeşidi. Bu akülerin en büyük avantajları ağırlıkları. 1,2 Voltluk, 3,5 Amper/saatlik bir NiMh akü yaklaşık 75g ağırlığında. 12 voltluk lambayı yakmak için haliyle 10 tane böyle aküyü bağlamak gerekiyor, ki bu da 750g gibi bir ağırlık yapıyor. 12 volt 3,4 Amper/saatlik bir kuru akü ise yaklaşık 1,3kg ağırlığında, neredeyse yari yarıya fark var yani. Öte yandan elbette kuru akülere göre daha pahalılar. Dolum süreleri nispeten bayağı kısa, hafıza kaybı yaşanmıyor, ancak kullanılmadıklarında kendi kendilerine oldukça hızlı bir şekilde boşalıyorlar. Bunun yanında şarj aletleri de oldukça pahalı. soğuktan aynı şekilde etkileniyorlar. 5-700 defa dolum kapasiteleri var. Islaklıktan ve nemden kesinlikle korunmaları Gerekir.

BB Akü Fiyat

BB Akü Fiyat; BB Akü (Battery) ile Uzakdoğu ve Batı ortaklı olup kalitesi ve yaygın servis, satış ağı ile Referansını kanıtlamış biri üründür Biz FCM olarak yüksek Watt ve değerleri ve dünya çapında önemli referansları ile BB Aku önermekteyiz. BB Akü 12V 7Ah ile 12V 210Ah aralığında bb aku siparişleriniz için ideal çözüm. Başta kesintisiz güç kaynakları olmak üzere , alarm, güvenlik , sağlık sektörleri dahil bir çok alanda kullanılan ve kalitesi ile tercihleri üzerine çeker.

Akü Fiyatı

Akü Fiyatı; Akü Fiyatında etkili olan bir diğer Akü tipi olan Li-Ion Akü Li-Ion (Lithium Ion) aküler NiMh akülere gerçek bir alternatif sunuyorlar. hafıza kaybı ve durduk yerde boşalmaları yok gibi. Li-Ion akülerin en büyük avantajları kapalı sistem olarak, kısa devre, fazla boşaltma gibi olaylara karşı korunaklı üretilmeleri. Dolayısıyla her şeyden önce 0° ve altındaki sıcaklıklarda da aküler çok iyi verim veriyorlar. Özel bir şarj aleti gerekiyor, 3-500 defa dolum kapasiteleri var. Öte yandan aynı NiMh gibi su ve nemden çok iyi korunmaları şart. Li-Ion akülerin en büyük avantajları ağırlıkları. 7,2 voltluk (12voltluk lamba için 2 tane gerekiyor) 3,7 Amper/saatlik bir Li-Ion akü sadece 185gram ağırlığında. Maliyet olarak diğerlerinden daha fiyatlı olmaktadır.

Bu tip aküler Kesintisiz Güç Kaynakları'nın olmazsa olmaz vazgeçilmez bileşenlerinden biridir. Günümüzde telekomünikasyon, savunma sanayi ve akülü dc güç kaynağı, redresör, rectifier, charger, doğrultucu, akü şarj cihazı vb. uygulamalarda da kullanılır.

Günümüzde natif, yenilenebilir enerji kaynaklarında da yaygın kullanımı mevcuttur. Örneğin kesintiye hiç tahammülü olmayan çok kritik, hayati önemi olan gsm, hava alanları, hava meydanları, hastane, ameliyathane gibi yerler ile gündüz enerjiyi depolayıp, geceleri kullanmak gereken aydınlatma, trafik, sinyalizasyon gibi uygulamalar için en ideal çözümdür. Akülerin genel işlevi, akülerden beklen; elektrik enerjisinin kesilmesi durumunda devrede olması, bu kesilmenin kullanıcıya hissettirilmemesi ve kesintinin uzun sürmesi halinde ise kullanıcının sistemlerini güvenle kapatabilmesi için gerekli olan zamanı sağlamasıdır.

KGK sistemleri 7 gün / 24 saat, 365 gün hiç kesintisiz çalışacak şekilde tasarlanmaktadır. Sistemde ekonomik ömrü sınırlı olan ve bu durumu önceden bilinen tek malzeme akülerdir. Burada akü seçiminin önemi ön plana çıkmaktadır. Beklentilere uygun, yeterli kapasiteye, performansa ve hedeflenen işletme ömrüne uygun seçim yapılmalıdır.

Teknoloji geliştikce insan yaşamını kolaylaştırmak kesintiye uğratmamak güvenliğini sağlamak adına çeşitli cihazlar üretilmektedir. Üretilen bu cihazlar insanların hayatının geçtiği tüm yerlerde kullanılmakta ( evlerişyerleri oteller hastaneler okullar v.b ) ve bu cihazlar akü ile beslenmektedir.Kuru akü lerinde içerisinde sıvı bulunmadığı bu yüzden de gaz çıkışı olmadığı için insanların yaşadığı tüm alanlarda rahatlıkla kullanılmaktaıdır.

Avantajları, Tamamen kapalı ve bakım gerektirmez. Çok geniş bir ısı yelpazesinde çalışabilir. Özel alçak basınçlı emniyet valfleriyle teçhiz edilmişlerdir. Tampon şarj'da çalışmaya müsaitlerdir. İç dirençleri düşük olduğundan bekleme esnasında kayıpları çok düşüktür. İçlerinde asit olmadığı için yatay dikey her pozisyonda kullanabilirler.